پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .


كارشناس اداره ترویج مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اراک ، از برگزاری دوره آموزشی پرورش زنبورعسل با همكاري نظام صنفي كشاورزي درتاریخ 3 لغایت 5 دیماه سال جاری با حضور 17 نفر از علاقمندان پرورش زنبور عسل این شهرستان خبر داد.


فتحعلي  گفت: با نیاز سنجی های صورت گرفته در حوزه اشتغال جوانان و تامین مقدمات آموزش های لازم در این زمینه، این اداره با همکاری نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان  اقدام به برگزاری دوره آموزشی پرورش زنبور عسل نمود که با استقبال شرکت کنندگان روبرو شد.

فتحعلیان هدف از برگزاری کلاس های آموزشی زنبور داری را اشتغال جوانان در بنگاه های کوچک زودبازده، آگاهی بخشی،  رفع مشکلات زنبورداران و نگه داری و پرورش صحیح زنبور عنوان و تصریح کرد: ترویج اقتصاد مقاومتی در بین جوانان و نوجوانان، افزایش تولید عسل و افزایش سلامت غذایی از دیگر اهداف برگزاری این دوره های آموزشی بود.

وي با اشاره به محتوای دوره آموزشی پرورش زنبور عسل که با تدریس آقای مهندس فراهانی صورت گرفت ،خاطر نشان كرد : شرکت‌کنندگان در این دوره با روش های پرورش زنبورعسل، تغذیه آن در فصول مختلف سال، بیماری ها ، انواع کندو ، نقش و جایگاه زنبورعسل، معرفی انواع زنبورعسل، خصوصیات آن‌ها، لوازم موردنیاز زنبورداری و .. آشنا شدند .

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری