پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/04/24

1-كشاورزان و روستائيان از ايجاد آتش در حاشيه مزارع و مراتع اكيدا خودداري نمايند .

2-باغداران نسبت به آبياري منظم باغات و در صورت امكان آبياري در شب و ساعات خنك روز اقدام نمايند .

3-گلخانه داران نسبت به تنظيم دما و تهويه و سايه دهي گلخانه ها و مبارزه با كنه ها اقدام نمايند .

4-آبزي پروران با توجه به شروع قطعي برق در سطح استان از سلامت و آماده به كار بودن ژنراتور مولد برق مزرعه خود در فصل تابستان اطمينان حاصل نمايند .

5-باغداران با توجه به اطلاعيه هاي پيش آگاهي مديريت هاي جهاد كشاورزي و مراكز جهاد كشاورزي نسبت به كنترل كرم سيب و خوشه خوار انگور و سفيدك اقدام كنند.

6-كشاورزان نسبت به برداشت به موقع گندم اقدام كنند .


رئیس اداره ترویج شهرستان اراک از برگزاری دوره آموزشی ترویجی سایت الگویی افزایش میانگین تولید محصول لوبیا درمنطقه حومه اين شهرستان خبر داد.


فتحعلیان با اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی که در تاریخ 24خرداد سال جاری با حضور محقق مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي آقاي  هدايتي پور،  عبايي مسئول مركز جهاد كشاورزي حومه ، ابراهيمي باني مروج و جمعي از كشاورزان منطقه قره كهريزدر مزرعه  آقاي دكتر ميرنژاد برگزار شد ، مقايسه كشت رديفي با روش مرسوم در لوبيا چيتي مورد بحث و بررسی قرارگرفت.


وی ادامه داد: پس از آماده سازي زمين با شخم اوليه ،كلتيواتور و چيزل ، سه روش  كشت رديفي  که به صورت يك رديف بر روي پشته با تراكم 100 تا 120 كيلوگرم در هكتار ، كشت 2 رديف بر روي پشته با تراكم 100تا 120 كيلو گرم در هكتار و كشت مسطح  با ميزان متداول منطقه 200 تا 220 كيلو گرم در هكتار پس از كاليبره كردن دستگاه با روش آبياري تيپ و دستگاه خطي كار جيران صنعت آريا كه در قسمت عقب دستگاه فاروئر نصب گرديده بود انجام گرفت .


فتحعلیان هدف از اجرای کشت مکانیزه لوبیا ،را كاهش بذر مصرفي در مرحله كاشت، كاهش هزينه توليد ،امكان وجين مكانيكي ، كاهش مصرف سموم ،صرفه جویی در مصرف آب ،افزايش عملكرد محصول و به دنبال آن افزايش درآمد كشاورز و صرفه اقتصادي بيشتر براي كشاورز دانست .

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری