پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/10/19

1-يخ آب مزارع يونجه و كليه باغات جهت ذخيره رطوبت و كنترل آفات خاكزي .

2-اجراي عمليات چالكود و كانال كود مزارع در باغات ميوه با استفاده از كودهاي آلي و ماكرو كامل و ميكرو كامل.

3-جابه جايي نهال و درختان كوچك در باغات .

4-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها - دامداري ها - مرغداري ها و سالنهاي پرورش قارچ .به گزارش كارشناس اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اراک ، کارگاه آموزشی تسهیلگری به همت مدیریت هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی استان و  با مشارکت صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی به مدت 3 روز و با مشارکت 50 نفر از کارشناسان امور زنان روستایی و اعضای صندوق های اعتبارات کارآفرینی امید، از بيست و هشتم شهريور سالجاري در محل سالن جلسات استانداری استان مرکزی برگزار شد.


فتحعلي با بیان اینکه تسهیلگران و صندوقهای اعتبارات خرد در روستاها ظرفیتهای جوامع محلی به شمار می روند، افزود: برای دستیابی به توسعه پایدار باید جوامع محلی توسعه یابند و شناسایی ظرفیتهای درونی و بهره گیری از این ظرفیتها برای مقابله با بحرانهای بیرونی و تنشهای درونی در این راستا ضروری است.
وی اظهار داشت: زنان روستایی به عنوان پرتلاش ترین قشر جامعه انسانی نقش اساسی در تامین رفاه، امنیت غذایی و توسعه اقتصادی جامعه دارند و صندوق کارآفرینی امید به عنوان متولی امر صندوق اعتبارات زنان روستایی از تمامی ظرفیتهای خود در حمایت از زنان روستایی و توانمندسازی آنان بهره می برد.

 فتحعلي گفت:هدف از تشکیل صندوق‌های خرد محلی، توانمندسازی زنان روستایی از طریق ایجاد زمینه‌ای مناسب برای مشارکت جمعی در قالب گروه‌های پس‌انداز، ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی از طریق اجرای برنامه‌های آموزشی، افزایش اعتماد به نفس در زنان روستایی و دسترسی آنان به منابع بیشتر و بهره‌مندی از تسهیلات و امکانات صندوق است. همچنین رویکرد صندوق‌های اعتباری خرد محلی فقط اقتصادی نیست بلکه مهم‌ترین رویکرد آن اجتماعی و مشارکت جمعی زنان روستایی است.
در ادامه کمالی مشاور پروژه طرح انتخاب تسهیلگران زن روستایی نیز به عنوان مدرس این کارگاه آموزشی در خصوص روشهای مشارکتی تسهیلگری در راستای توانمند سازی جوامع محلی برای برگزاری کلاسهای آموزشی برای زنان روستایی و ایجاد تشکلهای محلی به عنوان پل ارتباطی بین جوامع محلی و کارگزاران دولتی سخنان بسيار كاربردي و مبثوتي را ایراد نمودند.وی هدف از اجرای این طرح  را گسترش فعالیت های آموزشی و ترویجی زنان روستایی، گسترش فرصت های شغلی و شکوفایی ایده های کارآفرینی در زنان روستایی دانست.

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری