پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/11/21

1-كنترل دما و رطوبت در گلخانه ها ، سالن هاي پرورش قارچ و انبارهاي محصولات كشاورزي .

2-انجام يخ آب زمستانه در مزارع و باغات در مناطق سردسير .

3-اجراي عمليات چالكود درختان ميوه در صورت مهيا شدن شرايط آب و هوايي .

4-ترميم و پاكسازي جوي ها و كانال هاي انتقال آب و هدايت آب بارندگي به استخرهاي ذخيره آب .

5-خودداري از چراي دام در حاشيه رودخانه و مسيل ها و نقاط مرتفع.

6-خودداري از تردد ماشين آلات و ادوات تا زمان گاورو شدن مزارع .

7- كشاورزاني كه قصد احداث باغ جديد را دارند براي تهيه نهال تنها از نهالستان هاي مجاز و ليبل دار اقدام به تهيه نهال كنند.

8- بيمه محصولات در فرصت باقي مانده انجام شود .

 

كارگاه آموزشي توليد محصول سالم و ارگانيك و فرآوري محصولات كشاورزي روز سه شنبه 31 مرداد ماه سالجاري در محل دهياري روستاي بصري از توابع شهرستان شازند برگزار شد .


رئیس اداره ترویج  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اراک از ارایه آموزش تولید محصولات ارگانیک کشاورزی به زنان روستایی در روز  31 مرداد ماه سال جاری خبر داد.
سعید فتحعلیان ، با بیان این‌که رویکرد جوامع برای استفاده از محصولات ارگانیک کشاورزی ایجاب می‌کند که در این راستا حرکت کنیم، افزود: لازمه حرکت در این مسیر، به وجود آوردن زیرساخت‌های لازم است که یکی از این زیرساخت‌ها می‌تواند آموزش تولید محصولات ارگانیک به زنان روستایی باشد.
وی با تأکید بر این‌که درصددیم تا این آموزش‌ها به صورت مقطعی نبوده و تداوم داشته باشد، تصریح کرد: در همین راستا ، 60 نفر از زنان تسهیل‌گر روستاهای گاوخانه ،شهرستانک ،امر آباد ،ابراهیم آباد و کارچان شهرستان اراک در امر آموزش تولید محصولات سالم و ارگانیک که در روستای بصری از توابع شهرستان شازند برگزار شد حضور پیدا کردند که آموزش‌های لازم از سوی کارشناسان امر به شرکت‌کنندگان ارایه شد.
این مسئول با یادآوری این‌که برگزاری دوره‌های آموزشی تولید محصولات کشاورزی سالم برای زنان تسهیل‌گر روستایی با همکاری امور زنان روستایی استان و با تدریس دکتر داوری  به مرحله اجرا گذاشته شد، اظهار کرد: در این دوره آموزشی زنان روستایی با مبانی و اصول کشاورزی ارگانیک، راهکارها و مقررات تولید محصولات ارگانیک، استانداردهای تضمین کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی آشنا شدند.
داوری در این دوره آموزشی گفت: کشاورزی ارگانیک نظامی اقتصادی، اجتماعی و مدیریت تولیدی اکولوژیک است که شناخت کاملی از خاک و اجزای تشکیل دهنده آن دارد.
وی یادآور شد: این نظام با افزایش حاصلخیزی خاک برای تولید مواد غذای انسان و چرخه بیولوژیکی سعی دارد از ورود هرگونه نهاده کودهای شیمیایی، آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها به فرآیند تولید جلوگیری کند تا با صرف کم ترین هزینه به رابطه‌ای پایدار میان انسان محیط زیست و موجودات زنده دست باید.
گفتنی است در این دوره آموزشی از مزرعه سیب زمینی ارگانیک آقای جلالوندی بازدید بعمل آمد و ايشان نيز توضيحاتي در خصوص چگونگي توليد و بازاريابي اين محصول ارائه دادند .

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری