پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/9/18

1-تنظيم دما و تهويه در گلخانه ها و سالن هاي پرورش قارچ و پرورش طيور با توجه به روند كاهش دما .

2-تخليه آب خطوط  آبياري تحت فشار و افزودن ضد يخ به رادياتور ماشين آلات كشاورزي و نگهداري ادوات ماشين آلات در محل پوشيده و مسقف .

3-كنترل و تنظيم دما و رطوبت انبارهاي نگهداري محصولات كشاورزي .

4-پوشش تنه درختان ميوه با گوني و كارتن به منظور كاهش خسارت جوندگان و سرما و آفات .

5-محافظت از كندوهاي زنبور عسل در مقابل كاهش  دما و بارش و انتقال آنها و انجام تغذيه تكميلي.

6-بهداشت عمومي باغات ميوه و جمع آوري شاخه ها و ميوه هاي آلوده و انهدام آنها خارج از باغ .

7-جمع آوري بقاياي گياهي مزارع به ويژه صيفي جات و شخم زدن آنها براي از بين بردن كانون هاي  زمستان گذراني آفات .

8-مبارزه مكانيكي با كرم خراط و پوشاندن سوراخ ها و دالان هاي كرم با خمير زئوزران .

9-انجام عمليات يخ آب در مناطق سردسير استان براي مبارزه فيزيكي با آفات خاكزي .به گزارش رئيس اداره ترويج مديريت جهاد كشاورزي شهرستان اراك ، در راستاي اجراي طرح نظام نوين ترويج نشست آموزشي با عنوان  آشنايي با سیستم گارانتی مشارکتی( PGS)با حضور كارشناسان و مسئول پهنه ها در پانزدهم مرداد ماه سال جاري در سالن جلسات مديريت جهاد كشاورزي شهرستان اراك برگزار شد.


سعيد فتحعليان گفت:سیستم گارانتی مشارکتی (Participatory Guarantee Systems) که مکملی برای سیستم گواهی‌ ارگانیک است از طرف “فدراسیون بین‌المللی جنبش‌های کشاورزی ارگانیک” (IFOAM) تعریف شده كه  در این سیستم به جای دریافت گواهی‌های رسمی که فرآیند زمان بر و معمولاً پر هزینه ای است می‌توان محصولات ارگانیک را بر مبنای شناخت خریداران و مصرف کنندگان از تولیدکنندگان و بر اساس اعتماد بین آنها شناسایی نمود.
وي افزود: در اين نشست آموزشي،  آقاي دكتر داوري درباره  سیستم های گارانتی مشارکتی(PGS) گفت اين سيستم  با همكاري كشاورز ،NGO   و نهاد دولتي شكل ميگيرد و  بر اساس اعتماد، گروه های اجتماعی و تبادل دانش و اطلاعات  می‌توانند به کشاورزان و تولیدکنندگان محلی و نسبتاً کوچک و مشتریان آنها کمک کنند تا محصولات ارگانیک خود را سریعتر و ارزانتر خرید و فروش کنند. این سیستم مکانیسمی را فراهم میکند که از آن طریق تولیدکنندگان میتوانند یک تضمین ارگانیک به مصرف کنندگان ارائه بدهند و از طرف دیگر مصرف کنندگان میتوانند با مشارکت در پروسه اجرایی ارزش تولیدات ارگانیک را تصدیق کرده و با رضایت قیمت منصفانه ای برای محصول بپردازند.
لازم بذكر است سیستم گارانتی مشارکتی از دهه هفتاد میلادی در برخی کشورها مانند فرانسه رایج بوده است و اکنون در بسیاری از کشور ها به خصوص کشورهای در حال توسعه توسط کشاورزان خرده پا در حال اجرا است. آموزش کشاورزان، فروشندگان، مشتریان و مصرف کنندگان نقش بسیار مهمی در این پروسه دارد. تولید کننده پس از پیروی از قوانین، گواهی ارگانیک دریافت می کند وقادر به فروش محصولاتش با نام ارگانیک در بازارهای محلی می شود.اين طرح براي اولين بار در استان مركزي شهرستان اراك به صورت پايلوت براي زنان روستايي به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
در ادامه معاون فني شهرستان اراك گفت درصورت اعلام و ارسال دستورالعمل جزئيات طرح فوق از طرف سازمان،اين شهرستان نيز آمادگي لازم براي اجراي طرح فوق را دارد.

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری