پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1398/02/25

1-ادامه عمليات كنترل سن مادر در مزارعي كه به نرم مبارزه رسيده است .

2-مبارزه با آفات درختان به ويژه شته ها ،تريپس ها ،ليسه ها و پسيل ها با سموم .

3-ادامه عمليات كشت هاي بهاره از جمله چغندر ،گوجه فرنگي ، پياز ،صيفي جات و.... .

4-پايش مزارع گندم آبي و ديم به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد در صورت مشاهده نسبت به كانون كوبي اقدام شود .

5-كنترل پروانه مينوز گوجه فرنگي (توتا )در خزانه ها و نشاكاري ها قبل از انتقال به مزارع .

6-كنترل دما و رطوبت گلخانه ها جهت جلوگيري از طغيان آفات و بيماريها .

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بدون تردید ایران برای پیشرفت خود  به استراتژی روشن، پایدار و پاسخگو نیاز دارد.

 

 

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در همایش همدلی و همزبانی در بستر فرهنگ و مدیریت جهادی که در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: ارتقای ذخایر علمی، زیست‌محیطی و کشاورزی، پایداری حیات و زندگی و معیشت را به دنبال دارد.

وی شناسایی ظرفیت‌های ‌بخش کشاورزی را از وظایف اصلی جهاد کشاورزی دانسته و گفت: جهاد کشاورزی تلاش کند میان همه امکانات در بخش دولتی و غیردولتی، بانکی و غیربانکی همراهی و همسویی ایجاد کند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: وجب به وجب زمین‌های کشاورزی باید کارنامه داشته باشد و برای ارتقای بهره‌وری و اقتصاد بهتر باید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های با عظمت کشور به خوبی بهره گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: ایران باید در زمینه اقتصاد، کشاورزی و صنعت یک استراتژی روشن را با استفاده از تجربیات خود و دنیا دنبال کند.

وی ضمن تاکید بر توسعه کشت دانه‌های روغنی، عنوان کرد: در رابطه با کشت و توسعه کلزا تلاش‌های بسیاری انجام شده، اما متاسفانه در رابطه با روغن نباتی وابستگی بسیاری وجود دارد.

دری نجف‌آبادی با بیان اینکه پتانسیل ارزشمندی برای کشت دانه‌های روغنی در کشور و استان وجود دارد، گفت: اینها پتانسیل‌های عظیمی است که خداوند در اختیار ما قرار داده و هنر جهاد کشاورزی و متخصصین آن این است که از همه این ظرفیت‌ها به نفع مطلوب استفاده کند.

وی ضمن تاکید بر لزوم یکپارچه شدن اراضی، توسعه آبیاری بارانی و قطره‌ای در این بخش خاطرنشان کرد: دولت برای حمایت از تولید با کیفیت، تسهیلات ویژه‌ای قرار داده است.

امام جمعه اراک مشکل آب را از مشکلات جدی برشمرد و گفت: متأسفانه بسیاری از آب‌های زیرزمینی تحت تاثیر روش آبیاری غرقابی از بین می‌رود براین اساس، باید راندمان آبیاری را با استفاده از سیستم‌های نوین از ۳۵ درصد به ۷۰ درصد افزایش دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: باید با ترویج آبیاری قطره‌ای و بارانی راندمان آب را به دو برابر افزایش دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر غفلت کنیم کویر توسعه پیدا می‌کند، بیان کرد: بی‌توجهی به خاک یعنی بی‌توجهی به حیات و زندگی.

وی ضمن تاکید بر لزوم بکارگیری نیروهای کارآمد و متخصص در دستگاه‌های اجرایی، گفت: پشت میزنشینی گناه است؛ امروز زمان کار و سخت‌کوشی است و برای ارتقای بهره‌وری و اقتصاد بهینه باید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های با عظمت به خوبی بهره گرفت.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی دارای منابع ارزشمندی است که می‌توان آنها را صادر کرد، گفت: این کشور ظرفیت تغذیه ۱۵۰ میلیون نفر را دارد بنابراین اگر راندمان آبیاری را افزایش دهیم، تولیدات نیز به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری