پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .

معرفي اداره پشتیبانی و تجهیز شبکه ترویج

 یکی از فعالیتهای شاخص مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی ایجاد ، سازماندهی ، بکارگیری و نگهداری از شبکه های فنی و ترویجی کشاورزی می باشد. طبعاً با استقرار یک شبکه ترویجی فعال و با بهره گیری مطلوب از منابع و عوامل متنوع موجود می توان موجبات افزایش کمی و کیفی تولیدات و ارتقاء درآمد بهره برداران ، توسعه اشتغال مولد کم هزینه و بهبود وضعیت معیشت روستائیان را فراهم آورد. بهمین منظور جهت راه اندازی این شبکه های ترویجی اداره بسیج سازندگی و شبکه عاملین  ترویج مسئولیت متعد دی را عهده دار شد.

1- ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی

یکی از ارکان مهم و اساسی در امر آموزش و ترویج کشاورزی و دامپروری وجود مکانها و فضاهای آموزشی مناسب و استاندارد است که متأسفانه قبل از ادغام وزارتخانه های جهاد سازندگی و کشاورزی ، بسیار فرسوده و غیراستاندارد و دارای بافت قدیمی بود که پس از فرایند ادغام و یکپارچه سازی وظایف جهاد کشاورزی سابق ، نیاز به ساماندهی مکانها و فضاهای اداری و خدماتی در سطح شهرستان و دهستان بیش از گذشتــه احســاس می شد.

چرا که این مراکز با توجه به نابسامانی وضعیت ساختمانها ، تجهیزات و امکانات کارگاهی و آموزشی و همچنین تعدد مراکز خدماتی ( جهاد دهستان – مراکز خدمات- خانه های ترویج ، تعاونی های تولید و ... ) انجام صحیح خدمات آموزشی ، ترویجی – تحقیقاتی و همچنین توزیع نهاده ها را دچار مشکلات عدیده ای می کرد. بهمین منظور جهت رفع موانع و مشکلات فوق طرح ساماندهی مراکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی مطرح و مقرر گردید .

کلیه مراکز خدماتی در سطح دهستان در یک مکان تجمیع تا بدینوسیله تولید کنندگان و بهره برداران دچارسردرگمی نشده و امکانات و نهاده ها از مسیر واحدی ارائه گردد. بر این اساس طرح ساماندهی مراکز از سال 82 با توجه به دستور العمل اجرایی طرح از سوی معاونت ترویج و آموزش کشاورزی به استانها ابلاغ گردید.

 

2- مددکاران ترویجی

به منظور استقرار شبکه ترویج در مناطق روستایی و گسترش آن تا اقصی نقاط استان  همچنین زمینه سازی ، تسریع در ارائه خدمات آموزشی ترویجی و ایجاد ارتباط و ایجاد ارتباط دو سویه میان کارگزاران و بهره برداران کشاورزی از افراد زبده معتمد تحصیل کرده و شاغلین در بخشهای مختلف کشاورزی و دامپروری که در روستا فعالیت دارند تحت عنوان مدد کاران ترویجی کمک گرفته بدینوسیله انتقال مطالب و تجارب علمی به بهره برداران صورت میگردد.

 

3- آموزشهای ضمن خدمت پرسنل و عوامل ترویج :

از جمله فعالیت های اداره بسیج سازندگی و شبکه عاملین ترویج  اجرای دوره های ضمن خدمات پرسنل  ادارات  ترویج و مراکز  خدمات جهاد کشاورزی می باشد که در این راستا براساس دستور العمل آموزش های ضمن خدمت آموزشهای متنوعی را در طی چند سال گذشته پیگیری نموده است و در طی سالهای جاری كليه پرسنل و عوامل ترويج در بازديد هاي استاني و خارج از استان شركت نمودند و همچنين اكثريت انها در دوره هاي اموزش ضمن خدمت شركت نموده  اند .

سایر فعاليتهاي اداره پشتيباني و تجهيز شبكه ترويج شامل:

 

1- نياز سنجي،جذب و سازماندهي سربازان سازندگي،مددكاران ترويجي نیروهای طرح بسیج سازندگی و تعيين محل  استقرار آنان

2- برنامه ريزي و تامين نيازهاي مراکزجهاد کشاورزی اعم از نيروي انساني ،فضاي آموزشي و امكانات و تجهيزات مورد نياز

3- برنامه ريزي جهت توسعه و سازماندهي سامانه پيام كوتاه جهت ارتباط و انتقال  پيامهاي ترويجي

4- فراهم نمودن تمهيدات لازم براي ايجاد ،توسعه و تقويت شبكه ترويج

5- تجهيز و حمايت از نيروي انساني شبكه ترويج اعم از سربازان سازندگي ،مددكاران ترويجي ،كارشناسان

6- نظارت و ارزشيابي عملكرد و فعاليتهاي مرتبط

7- برنامه ریزی ونیازسنجی آموزشهای مورد نیاز پرسنل ترویج در حوزه صف وستاد  بمنظور ارتقاي سطح علمي آنان

8- پیگیری امور شرکتهای خدمات فنی – مشاوره ای

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری