پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .

با هماهنگی مدیریت محترم ترویج سازمان،معاونت محترم بهبود تولیدات گیاهی و اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان  خمین و مرکز جهاد کشاورزی خرمدشت ، در تاريخ 20 شهريور ماه سالجاري ،  38 نفر از کشاورزان لوبیاکار شهرستان شازند از مزرعه آقای دالایی کشاورز لوبیا کار منطقه قورچه باشی  با روش جوی و پشته و مجهز به سیستم آبیاری به صورت تیپ بازدید نمودند.


در اين  بازدید شیخی کارشناس مرکز جهاد کشاورزی خرمدشت توضیحات جامعي درخصوص روش کشت لوبیا به روش پشته ای  و مزاياي این روش کشت پرداختند.


 مرادی نماینده شرکت  و مجری آبیاری تیپ نيز توضيحاتي  در خصوص کشت لوبیا به روش پشته ای و مراحل انجام کار ارائه دادند و قول مساعد دادند که در انجام سایت الگویی کشت لوبیا در شهرستان همکاری کنند.


آقای دالایی مدیر مزرعه و کشاورز خبره ، هم در زمینه توجیه اقتصادی طرح با برآورد میزان تولید و پایین آمدن میزان مصرف بذر،نهاده ها و تعداد دفعات آبیاری و کم شدن تعداد کارگر در زمان داشت برای بازدید کنندگان توضيحاتي ارائه نمودند . 

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری