پیام های ترویجی 1397/04/24

1-كشاورزان و روستائيان از ايجاد آتش در حاشيه مزارع و مراتع اكيدا خودداري نمايند .

2-باغداران نسبت به آبياري منظم باغات و در صورت امكان آبياري در شب و ساعات خنك روز اقدام نمايند .

3-گلخانه داران نسبت به تنظيم دما و تهويه و سايه دهي گلخانه ها و مبارزه با كنه ها اقدام نمايند .

4-آبزي پروران با توجه به شروع قطعي برق در سطح استان از سلامت و آماده به كار بودن ژنراتور مولد برق مزرعه خود در فصل تابستان اطمينان حاصل نمايند .

5-باغداران با توجه به اطلاعيه هاي پيش آگاهي مديريت هاي جهاد كشاورزي و مراكز جهاد كشاورزي نسبت به كنترل كرم سيب و خوشه خوار انگور و سفيدك اقدام كنند.

6-كشاورزان نسبت به برداشت به موقع گندم اقدام كنند .

رئیس اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان اراک گفت: کارگاه آموزشی آشنایی با مزارع سایت الگویی گندم وکلزا در تاریخ 30 خرداد ماه سال جاری ، با حضور محقق معین شهرستان ،جمعی  از کارشناسان و  کشاورزان در محل سایت الگویی ارتقا میانگین تولید  (مزرعه اوقاف)  شهرستان اراک برگزار گردید.


فتحعلیان هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی و به روز رسانی اطلاعات و دانش فنی کشاورزان و کارشناسان در خصوص شناسایی ارقام مقاوم به خشکی ، زمان آخرین آبیاری  و زمان برداشت محصول با محوریت گندم و کلزا عنوان نمود.
در اين كارگاه  آموزشی که به مدت يك روز و با حضور کشاورزان و کارشناسان در جهاد کشاورزي حومه و مرکز ایبک آباد شهرستان  اراك برگزار شد ،آقای بهشتی نزاد به عنوان مدرس دوره، حاضرین  را با ارقام مناسب جهت كاشت، تاريخ مناسب برداشت و ارقام سازگار با خشکی در مورد گندم و كلزا آشنا نمود.

وی گفت: شرکت کنندگان در پایان این کارگاه آموزشی از طرح های PVS کلزا  (ارقام هیبریدی 15 رقم ارقام  سازگار با شرایط اقلیمی شهرستان ) در مزرعه اوقاف کشت و همچنين از طرح تحقیقی ترویجی گندم که مجموعا 3 رقمCD 93-9 ،CD 93-10،حیدری ، و ارقام رخشا و میهن که هر یک از ارقام با تابلو مشخص شده بودند با حضور محقق معین مرکز تحقیقات،  بازدید نمودند.

 

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری