پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .


در تاریخ 21 آذر ماه سالجاري با حضور 12 نفر از دامداران دهستان مشک آباد کلاس آموزشی کنترل آنفولانزای طیور، در مرکز جهاد کشاورزی مشک آباد برگزار شد.

 

 
مهندس عزیزی محقق معين  و مربی این دوره آموزشی گفت: آنفولانزای طیور بیماری فوق العاده خطرناکی است که دارای سه تیپ A،BوC است. اهمیت آنفولانزا به سبب دو بعد اقتصادی و بهداشتی است، بعد اقتصادی به سبب صنعت طیور، قطع صادرات، بیکاری، کاهش شدید تولید و عدم مصرف مردم دارای اهمیت بوده و بعد بهداشتی هم به لحاظ مشکلاتی که می تواند برای سلامت مردم داشته باشد.


عزیزی بیان کرد: متأسفانه این ویروس رنج زیادی از حیوانات را درگیر می کند که این حجم زیاد بیانگر سخت بودن کنترل این بیماری است، شدت این ویروس به حدی است که پرنده های وحشی را هم نابود می کند.
وی در ادامه کلاس در مورد راههای انتقال بیماری، راههای پیشگیری از شیوع این بیماری،مشخصات طیور مبتلا و درمان بیماری توضیحاتی را بیان نمودند.

 

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری