پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .


به گزارش رئیس مرکز جهاد کشاورزی مشک آباد، در راستای اهداف آموزش بهره برداران، دوره آموزشی تکنولوژی کاشت، داشت و برداشت غلات در روستای امر آباد دهستان مشک آباد شهرستان اراک برگزار شد.


عبدالامیر جلوی گفت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی که در تاریخ شانزدهم مهر سال جاری برگزار شد، آشنایی بهره برداران با روشهای کاشت، داشت و برداشت غلات می باشد.


وی افزود: بالا بردن کیفیت غلات طی سالهای زراعی و اهمیت آن در تغذیه انسان، بستگی به اجرای صحیح و به روز رسانی عملیات کاشت، داشت و برداشت غلات دارد. از این جهت می توان به اهمیت اجرای روشهای نوین از قبیل انجام خاکورزی حفاظتی و استفاده از دستگاه خاکورز حفاظتی و کاربرد چیزل پکر به جای گاوآهنهای قدیمی اشاره کرد.


فرزانه امیرعسکری مدرس کلاس آموزشی نیز ضمن ارائه مطالب جامعی در خصوص روشهای نوین کاشت، داشت و برداشت غلات، درباره روشهای خاکورزی حفاظتی و مزایای این روش از قبیل حفظ رطوبت خاک و عدم در هم ریختن ساختمان خاک توضیحات کاملی بیان نمودند.

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری