پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .


به‌گزارش مدیر جهادکشاورزی شهرستان اراک این دست جشنواره‌ها فرصت مطلوبی برای معرفی ظرفیت روستاها به منظور توسعه گردشگری است که از اهداف برگزاری جشنواره‌های روستایی زنده نگه داشتن آیین‌های کهن روستایی و توجه به اراضی مستعد کشاورزی است، از این رو اولین جشنواره روستایی سبزی و  گردو از روزچهارشنبه 14 لغایت 19 شهریورماه از ساعت  9 الی 20 بین مزارع سنجان و کرهرود  اراک  برگزار می‌شود.


  محمد شمسی گفت:  در اولین روز شروع جشنواره که با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی ،مسئولین استانی و شهرستانی و حدود 700  نفر از  کشاورزان  ومردم بومی منطقه برگزار شد ،  آنجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی از جمله  اهداف برگزاری این گونه نمایشگاهها و جشنواره ها را ایجاد امید،شادابی ، سلامت جامعه و جلوگیری از تخریب مزارع و احیاء قنوات دانست  و افزود: فضاهای بوم‌گردی این فرصت را مهیا می‌کند تا بتوان گردشگران را جذب روستاها کرد و  از این مسیر بتوان به اشتغال محلی، توانمندسازی اقتصادی جوامع محلی و در نهایت ماندگاری روستائیان رسید، امری که متاسفانه در سال‌های گذشته مغفول مانده بود و صدمات جبران‌ناپذیری به بافت اجتماعی شهرها و روستاها وارد کرده است و این مهم در شهرستان اراک  در حال رشد و پیشرفت مطلوبی است.

وی تصریح کرد:  در این جشنواره انواع سبزی های محلی ویژه این منطقه  در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته و عرضه انواع گردو، نان محلی و   محصولات باغی به عنوان محصول کشاورزی برجسته منطقه و اجرای نواهای محلی از برنامه های این جشنواره است.


 شمسی افزود: فراهم کردن بازار فروش محصولات کشاورزی از مهمترین خواسته اهالی روستاهاست. شناسایی بازار هدف محصولات کشاورزی می تواند در رونق تولید و اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار باشد.


امید است با برگزاری این جشنواره ها گردشگران بیشتری از این منطقه بازدید کنند و این  خواسته کشاورزان محقق گردد.

 

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری