پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/12/26

1-تامين و تنظيم دما و رطوبت در گلخانه ها ، سالن هاي پرورش طيور ،پرورش قارچ و انبارهاي نگهداري محصولات كشاورزي با توجه به احتمال افزايش برودت هوا .

2-خودداري از انجام عمليات باغباني نظير هرس و كشت نهال تا مساعد شدن شرايط جوي .

3-خودداري از انجام محلول پاشي و سم پاشي تا زمان مساعد شدن شرايط آب و هوايي .

4-محافظت از كندوهاي زنبور عسل در مقابل بارش باران و برف و انجام تغذيه مكمل .

5-انجام تمهيدات لازم براي محافظت از پوشش و سازه هاي گلخانه و درختان ميوه در مقابل بارش برف .


به‌گزارش مدیر جهادکشاورزی شهرستان اراک این دست جشنواره‌ها فرصت مطلوبی برای معرفی ظرفیت روستاها به منظور توسعه گردشگری است که از اهداف برگزاری جشنواره‌های روستایی زنده نگه داشتن آیین‌های کهن روستایی و توجه به اراضی مستعد کشاورزی است، از این رو اولین جشنواره روستایی سبزی و  گردو از روزچهارشنبه 14 لغایت 19 شهریورماه از ساعت  9 الی 20 بین مزارع سنجان و کرهرود  اراک  برگزار می‌شود.


  محمد شمسی گفت:  در اولین روز شروع جشنواره که با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی ،مسئولین استانی و شهرستانی و حدود 700  نفر از  کشاورزان  ومردم بومی منطقه برگزار شد ،  آنجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی از جمله  اهداف برگزاری این گونه نمایشگاهها و جشنواره ها را ایجاد امید،شادابی ، سلامت جامعه و جلوگیری از تخریب مزارع و احیاء قنوات دانست  و افزود: فضاهای بوم‌گردی این فرصت را مهیا می‌کند تا بتوان گردشگران را جذب روستاها کرد و  از این مسیر بتوان به اشتغال محلی، توانمندسازی اقتصادی جوامع محلی و در نهایت ماندگاری روستائیان رسید، امری که متاسفانه در سال‌های گذشته مغفول مانده بود و صدمات جبران‌ناپذیری به بافت اجتماعی شهرها و روستاها وارد کرده است و این مهم در شهرستان اراک  در حال رشد و پیشرفت مطلوبی است.

وی تصریح کرد:  در این جشنواره انواع سبزی های محلی ویژه این منطقه  در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته و عرضه انواع گردو، نان محلی و   محصولات باغی به عنوان محصول کشاورزی برجسته منطقه و اجرای نواهای محلی از برنامه های این جشنواره است.


 شمسی افزود: فراهم کردن بازار فروش محصولات کشاورزی از مهمترین خواسته اهالی روستاهاست. شناسایی بازار هدف محصولات کشاورزی می تواند در رونق تولید و اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار باشد.


امید است با برگزاری این جشنواره ها گردشگران بیشتری از این منطقه بازدید کنند و این  خواسته کشاورزان محقق گردد.

 

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری