پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .


 
رئیس اداره ترویج جهادکشاورزی اراک گفت : در راستای ارتقا سطح دانش و آگاهی و در ادامه ی برگزاری کلاسهای ضمن خدمت کارشناسان پهنه، کارگاه آموزشی در خصوص سیستم های نوین آبیاری در شهرستان اراک برگزار شد .


سعید فتحعلیان افزود: با توجه به تغییر اقلیم منطقه و کاهش نزولات آسمانی و ضرورت تبدیل آبیاری سنتی و غرقابی به روش های نوین آبیاری از جمله آبیاری تحت فشار و میکرو ،دوره مذکور در تاریخ  7 مرداد ماه سال جاری با حضور کارشناسان پهنه شهرستان های اراک ،خنداب و کمیجان در مزرعه آقای مرادی، کشاورز روستای امر آباد از توابع شهرستان اراک  برگزار شد .


صالحی کارشناس آب و خاک مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اراک نیز بعنوان مدرس دوره ، اجرای طرح های آبیاری نوین و مدرن جهت حفاظت از منابع آبی را ضروری دانست و اظهارکرد:صرفه جویی در مصرف آب و هزینه ها ، افزایش راندمان آبیاری ، کنترل فرسایش خاک ، کاهش آفات و بیماریها ، سهولت در انجام عملیات زراعی از جمله مزایای آبیاری به روش نوین می باشد . افزایش راندمان آبیاری با  استفاده از کودهای آلی ،اجرای خاکورزی حفاظتی و کاهش تبخیر و تعرق در سطح مزرعه امکانپذیرست.


صالحی گفت : دراین دوره آموزشی کارشناسان بخش کشاورزی ، مزایای سیستم های نوین آبیاری ، سرویس و نگهداری سیستم های نوین آبیاری ، ارزیابی و رفع نواقص و عیوب سیستم و مدیریت بهره برداری را فرا گرفتند .

وی افزود: سهم بلاعوض دولتی برای طرح های نوین آبیاری در سال97 برای مزارعی که دارای پروانه بهره برداری هستند، برای هر هکتار آبیاری میکرو 100 میلیون ریال ، بارانی 65 میلیون ریال و کم فشار 45 میلیون ریال می باشد .

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری