پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .

رئیس اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان اراک گفت: کارگاه آموزشی آشنایی با مزارع سایت الگویی گندم وکلزا در تاریخ 30 خرداد ماه سال جاری ، با حضور محقق معین شهرستان ،جمعی  از کارشناسان و  کشاورزان در محل سایت الگویی ارتقا میانگین تولید  (مزرعه اوقاف)  شهرستان اراک برگزار گردید.


فتحعلیان هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی و به روز رسانی اطلاعات و دانش فنی کشاورزان و کارشناسان در خصوص شناسایی ارقام مقاوم به خشکی ، زمان آخرین آبیاری  و زمان برداشت محصول با محوریت گندم و کلزا عنوان نمود.
در اين كارگاه  آموزشی که به مدت يك روز و با حضور کشاورزان و کارشناسان در جهاد کشاورزي حومه و مرکز ایبک آباد شهرستان  اراك برگزار شد ،آقای بهشتی نزاد به عنوان مدرس دوره، حاضرین  را با ارقام مناسب جهت كاشت، تاريخ مناسب برداشت و ارقام سازگار با خشکی در مورد گندم و كلزا آشنا نمود.

وی گفت: شرکت کنندگان در پایان این کارگاه آموزشی از طرح های PVS کلزا  (ارقام هیبریدی 15 رقم ارقام  سازگار با شرایط اقلیمی شهرستان ) در مزرعه اوقاف کشت و همچنين از طرح تحقیقی ترویجی گندم که مجموعا 3 رقمCD 93-9 ،CD 93-10،حیدری ، و ارقام رخشا و میهن که هر یک از ارقام با تابلو مشخص شده بودند با حضور محقق معین مرکز تحقیقات،  بازدید نمودند.

 

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری