پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/11/21

1-كنترل دما و رطوبت در گلخانه ها ، سالن هاي پرورش قارچ و انبارهاي محصولات كشاورزي .

2-انجام يخ آب زمستانه در مزارع و باغات در مناطق سردسير .

3-اجراي عمليات چالكود درختان ميوه در صورت مهيا شدن شرايط آب و هوايي .

4-ترميم و پاكسازي جوي ها و كانال هاي انتقال آب و هدايت آب بارندگي به استخرهاي ذخيره آب .

5-خودداري از چراي دام در حاشيه رودخانه و مسيل ها و نقاط مرتفع.

6-خودداري از تردد ماشين آلات و ادوات تا زمان گاورو شدن مزارع .

7- كشاورزاني كه قصد احداث باغ جديد را دارند براي تهيه نهال تنها از نهالستان هاي مجاز و ليبل دار اقدام به تهيه نهال كنند.

8- بيمه محصولات در فرصت باقي مانده انجام شود .

 


جشنواره طبخ آبزیان استان مرکزی با حضور 6000 نفر از مردم شریف استان در جشنواره ، مسئولین استانی و کشوری و همچنین هنرمندان کشوری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در محل مجتمع تفریحی-شیلاتی قزل پارک اراک در روز چهارشنبه 12/2/97 همزمان با میلاد مسعود امام زمان (عج) برگزار شد.


 جشنواره طبخ آبزیان با حضور 6000 نفر از مردم شریف استان مرکزی ، مسئولین استانی و کشوری و نیز هنرمندان کشوری صدا وسیما در محل قزل پارک اراک در روز چهارشنبه 12/2/97 همزمان با میلاد مسعود امام زمان (عج) از ساعت 19-14 برگزار شد. در این جشنواره بیش از 1000 نمونه غذای تهیه شده از آبزیان در مسابقه جشنواره شرکت داده شدند.
در این جشنواره ریاست محترم سازمان شیلات ایران (آقای دکتر صالحی) ، ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان (آقای مهندس آنجفی) و معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری (آقای مهندس فرخی) نیز مطالبی در خصوص اهمیت اقتصادی و تولیدی آبزیان بیان نمودند و در ضمن جشنواره جنگ های شادی نیز توسط هنرمندان کشوری آقایان اقبال واحدی ، حسین رفیعی ، صابر خراسانی و آقای عبدلی اجرا شد و از تمبر یادمان جشنواره نیز رونمایی شد. در پایان پس از داوری آقای سید وحید حسینی مجری برنامه دستپخت و دو نفر از سرآشپزها ، پنجاه غذای حائز رتبه برتر معرفی شدند و به تهیه کنندگان آن ها نیز جوایزی اهداء شد. در طول برگزاری جشنواره به مدت سه روز تعداد 10 باب غرفه توانمندی زنان روستایی استان مرکزی نیز در محل جشنواره (از تاریخ 12/2/97 لغایت 14/2/97) برپا شد.شایان ذکر است
در شب قبل از برگزاری جشنواره نیز ،ویژه برنامه مناسبتی 90 دقیقه ای با حضور آقایان دکتر صالحی ریاست سازمان شیلات ایران و آقای مهندس آنجفی رئيس سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص اهداف و رسالتهای وزارت جهاد کشاورزی وسازمان جهاد کشاورزی استان  برای افزایش تولید آبزیان وافزایش سرانه مصرف آن از شبکه سیمای آفتاب پخش شد و برنامه جشنواره نیز به طور زنده از شبکه سیمای آفتاب از ساعت 19-17 روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه 1397پخش شد.

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری