پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/5/21

1-كشاورزان نسبت به انجام عمليات داشت محصولات بهاره مانند وجين علف هاي هرز ،كنترل آفات ،بيماريها ،تغذيه و خاكدهي پاي بوته ها در زراعت هاي بهاره اقدام كنند.

2-كشاورزان در اولين فرصت نسبت به برداشت گندم آبي و ديم اقدام نموده و در هيچ شرايطي اقدام به آتش زدن بقاياي محصول ننمايند.

3-برداشت محصولات باغي ،جاليزي ،سبزي و صيفي در ساعات خنك روز انجام و باغداران نسبت به مبارزه با علف هاي هرز كف باغ و حذف پاجوش ها و شاخه هاي خشك و آلوده و همچنين تنظيم دور آبياري اقدام نمايند.

4-مبارزه با آفات و بيماريهاي باغات و تاكستان ها با مشورت و توجيه كارشناسان.

 كلاس آموزشي كشت زعفران در مورخه پنجم شهريور ماه سالجاري در محل خانه بهداشت روستای مشهدالكوبه با حضور 35 نفر از زنان روستايي در قالب طرح توانمند سازي برگزار شد.


كارشناس اداره ترویج مدیريت جهاد کشاورزی شهرستان اراك پیرامون مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی گفت: کارگاه آموزشی کشت زعفران با هدف ترویج کشت زعفران در شهرستان ، با توجه به کم‌آب‌بر بودن آن و به عنوان جایگزین کشت‌هایی که آب زیادی مصرف می‌کنند، برگزار شد.
فتحعلي عنوان کرد: آشنایی اعضا با کاشت، داشت و برداشت زعفران در راستای ایجاد اشتغال و درآمدزایی،  آشنایی و هدایت اعضا با اقتصاد مقاومتی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و اهداء گواهی آموزشی به شرکت کنندگان در دوره و هدایت در راستای استفاده از وام‌های اقتصاد مقاومتی از دیگر اهداف برگزاری کارگاه آموزشی است.
 در این کلاس آقاي ابراهيمي به عنوان مدرس ، در زمینه های کاشت، داشت، برداشت و برخی مسائل فنی به حاضرين  آموزش دادند.
گفتني ست ، قبلا نيز يك دوره آموزشي با همين عنوان در كارچان از توابع شهرستان اراك برگزار گرديده است.

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری