پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/5/21

1-كشاورزان نسبت به انجام عمليات داشت محصولات بهاره مانند وجين علف هاي هرز ،كنترل آفات ،بيماريها ،تغذيه و خاكدهي پاي بوته ها در زراعت هاي بهاره اقدام كنند.

2-كشاورزان در اولين فرصت نسبت به برداشت گندم آبي و ديم اقدام نموده و در هيچ شرايطي اقدام به آتش زدن بقاياي محصول ننمايند.

3-برداشت محصولات باغي ،جاليزي ،سبزي و صيفي در ساعات خنك روز انجام و باغداران نسبت به مبارزه با علف هاي هرز كف باغ و حذف پاجوش ها و شاخه هاي خشك و آلوده و همچنين تنظيم دور آبياري اقدام نمايند.

4-مبارزه با آفات و بيماريهاي باغات و تاكستان ها با مشورت و توجيه كارشناسان.

 


جلسه نظام نوین ترویج در تاریخ 23 شهریور 1396 با حضور آقای  فارسیجانی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان ، مدیریت و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان فراهان برگزار شد.


در ابتدای جلسه آقای فارسیجانی در مورد سهمیه ابلاغی کشت کلزا در شهرستان و اهمیت این موضوع مواردی را بیان نمودند . ایشان با اشاره به تلاش بی وقفه سازمان جهاد کشاورزی جهت تهیه امکانات از قبیل بذر و کود و.... ،  خواستار تلاش  بیشتر کارشناسان  و استفاده حداکثری از پتانسیل های پهنه های کشاورزی جهت کشت کلزا شدند .
وی در ادامه شناخت شرایط مناسب و مدیریت کلزا در سالهای گذشته را سرمایه بزرگی در استان  دانسته  و تاکید نمودند جهت کشت مناسب کلزا در شهرستان تنها یک هفته فرصت باقی مانده است و از این رو جدیت و تلاش شبانه روزی کارشناسان را خواستار شدند .
در ادامه جلسه آقای آقازیارتی مسئول مرکز خنجین ، آمار کشت کلزا در این مرکز و موارد مربوط به بیمه کلزا را بیان نمودند .
سپس آقای جلوی ضمن تاکید بر تلاش بی وقفه کارشناسان در پهنه های کشاورزی ، خواستار پیگیری برخی تعهدات از قبیل پرداخت وام حمایتی به کلزا کاران شدند .
در ادامه کارشناسان مسئول پهنه  نیز گزارشی از شرایط موجود ارائه و به طرح پرسش و پاسخ پرداختند .
در پایان جلسه نیز آقای فرهادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان به جمع بندی مسائل پرداخته و بر جدیت پیگیری مسائل موجود جهت کشت کلزا تاکید نمودند .

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری