پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1398/3/1

1-بازديد از مزارع غلات بويژه گندم به منظور بررسي وضعيت نرم پوره سن غلات جهت كنترل آفت با توجه به افزايش دما در چند روز آينده .

2-كنترل لارو پروانه بيد پشت الماسي در مزارع كلزا با سموم مناسب با مشورت كارشناسان .

3-ادامه عمليات كاشت محصولات بهاره و آماده سازي بستر بذر ساير محصولات بهاره .

4-كنترل آفات و بيماريها و علف هاي هرز در باغات و درختان ميوه .

5-توجه ويژه به دما و رطوبت در گلخانه ها به منظور بررسي وضعيت زنگ زرد و به محض مشاهده نسبت به كانون كوبي و جلوگيري از اپيدمي شدن بيماري اقدام شود .

جشنواره برداشت محصول شهرستان خنداب با حضور بیش از 2000 نفر ازمردم شریف شهرستان و استان مرکزی ، مسئولین و مقامات دولتی شهرستانی و استانی در روزهای پنجشنبه وجمعه 23 و 24  شهریور ماه  سالجاري در مرکز جهادکشاورزی اناج برگزار شد.


در افتتاحیه جشنواره که از ساعت 10 الی 12 روز پنجشنبه برگزار شد فرماندار محترم شهرستان آقای غیاثی درباره اقداماتی که برای توسعه بخش کشاورزی و روستایی شهرستان انجام شده و همچنین برنامه های آتی دولت در این زمینه مطالبی ایراد نمودند و سپس آقای شمسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیز با تبیین اهداف برگزاری جشنواره از بهره برداران کشاورزی خواستند که در برنامه های توسعه ای بخش کشاورزی شهرستان مشارکت همه جانبه ای داشته باشند . آقای زارعی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با بیان این مطلب که مزیت نسبی کشور و خصوصا شهرستان خنداب در فعالیتهای باغبانی است خواستار سرمایه گذاری بیشتر اهالی شهرستان و سایر سرمایه گذاران در توسعه صنایع نگهداری و تبدیل محصولات باغبانی و کشاورزی در شهرستان خنداب شد . برنامه های رسمی جشنواره که در روز جمعه ادامه یافت پس از سخنرانی فرماندار محترم و نماینده محترم بهره برداران شهرستان، به بهره برداران نمونه و شرکت کنندگان برتر مسابقات برگزار شده در جشنواره (طبخ غذا و آبریان ، خوشه و میوه برتر،عکاسی از برداشت محصول  و  نقاشی کودکان) جوایزی اعطا شد. ضمنا در طول برگزاری جشنواره ، نمایشگاه توانمندی های کشاورزی شهرستان نیز برگزار شد و غرفه های عرضه تولیدات خانگی و روستایی و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی  شهرستان  نیز برپا شد که با استقبال اهالی شهرستان و بازدید کنندگان مواجه گردید . پذیرایی سنتی و توزیع آش محلی ،اجرای موسیقی زنده ،اجرای آیین های محلی ،رقص شاشاکی ، اجرای برنامه گروه شاهسون و مسابقات ورزشی نیز از دیگر برنامه های جنبی اجرا شده در جشنواره بود.

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری