پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/5/21

1-كشاورزان نسبت به انجام عمليات داشت محصولات بهاره مانند وجين علف هاي هرز ،كنترل آفات ،بيماريها ،تغذيه و خاكدهي پاي بوته ها در زراعت هاي بهاره اقدام كنند.

2-كشاورزان در اولين فرصت نسبت به برداشت گندم آبي و ديم اقدام نموده و در هيچ شرايطي اقدام به آتش زدن بقاياي محصول ننمايند.

3-برداشت محصولات باغي ،جاليزي ،سبزي و صيفي در ساعات خنك روز انجام و باغداران نسبت به مبارزه با علف هاي هرز كف باغ و حذف پاجوش ها و شاخه هاي خشك و آلوده و همچنين تنظيم دور آبياري اقدام نمايند.

4-مبارزه با آفات و بيماريهاي باغات و تاكستان ها با مشورت و توجيه كارشناسان.

 

به گزارش رئیس اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اراک ، كلاس آموزشي با موضوع  مديريت ریسک مزارع كلزا در تاريخ بيست دوم مرداد ماه با حضور 80 نفر از كشاورزان و كارشناسان در سالن اجتماعات بانك كشاورزي شعبه اراك  برگزار شد .

سعید فتحعلیان گفت : به منظور بالا بردن اطلاعات فني كشاورزان در كشت کلزا همايش يكروزه آموزشي براي كشاورزان و كارشناسان ،با همكاري صندوق بيمه كشاورزي برگزار گرديد. در این همایش یک روزه، مهندس خواجه عطاري ضمن ارائه آخرین یافته های علمی در حوزه مدیریت ریسک در مزارع كلزا، نمونه هایی از تجربیات موفق پیاده سازی مدیریت ریسک در مزارع كلزاي کشور را عنوان نمود و به توضيحات فني در باره كاشت و داشت و برداشت كلزا پرداخت.
مهندس عطاري مشخصات ارقام بهاره و زمستانه و ارقام آزاد گرده افشان و خصوصيات ارقام هيبريد هاي جديد از قبيل: سرعت رشد بالا، كنترل علفهاي هرز، قدرت ريشه دهي بالا، مصرف بذر كمتر، مقاومت به سرما و يخبندان تا منفي18 درجه،مقاوم به ريزش ،مقاوم به ورس ، يكنواختي و رسيدگي در زمان برداشت ، بالا بودن درصد روغن و دارا بودن عملكرد خوب و بيش از4تن درهكتار را عنوان نمود.
همچنين برخي از عوامل  مهم براي مقاومت به سرما در كشت كلزا را تاريخ مناسب كشت ، رفتن به حالت روزت و هشت برگي،تغذيه مناسب گياهي ، مصرف كود پتاسه و گوگرد وجلوگيري از مصرف بي رويه كود ازته، مبارزه به موقع با علفهاي هرز، تراكم پايين و كنترل آفت شته را بيان كرد.

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری