پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1397/03/20

1-بازديد منظم از مزارع گندم و جو در صورت نياز مبارزه با آفت پوره سن ،زنگ زرد گندم و پاخوره .

2-پا بيل باغات به منظور كنترل زنجره مو .

3-پايش آفت مينوز گوجه فرنگي و خودداري از انتقال نشاء خزانه هاي آلوده به مزارع.

4-كنترل آفات و بيماري هاي درختان ميوه با مشورت كارشناسان مانند شته ،كرم سيب ،خوشه خوار انگور و آتشك .

5-برداشت به موقع جو و كلزا به منظور پيشگيري از ريزش .

 

به گزارش رئیس اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اراک ، كلاس آموزشي با موضوع  مديريت ریسک مزارع كلزا در تاريخ بيست دوم مرداد ماه با حضور 80 نفر از كشاورزان و كارشناسان در سالن اجتماعات بانك كشاورزي شعبه اراك  برگزار شد .

سعید فتحعلیان گفت : به منظور بالا بردن اطلاعات فني كشاورزان در كشت کلزا همايش يكروزه آموزشي براي كشاورزان و كارشناسان ،با همكاري صندوق بيمه كشاورزي برگزار گرديد. در این همایش یک روزه، مهندس خواجه عطاري ضمن ارائه آخرین یافته های علمی در حوزه مدیریت ریسک در مزارع كلزا، نمونه هایی از تجربیات موفق پیاده سازی مدیریت ریسک در مزارع كلزاي کشور را عنوان نمود و به توضيحات فني در باره كاشت و داشت و برداشت كلزا پرداخت.
مهندس عطاري مشخصات ارقام بهاره و زمستانه و ارقام آزاد گرده افشان و خصوصيات ارقام هيبريد هاي جديد از قبيل: سرعت رشد بالا، كنترل علفهاي هرز، قدرت ريشه دهي بالا، مصرف بذر كمتر، مقاومت به سرما و يخبندان تا منفي18 درجه،مقاوم به ريزش ،مقاوم به ورس ، يكنواختي و رسيدگي در زمان برداشت ، بالا بودن درصد روغن و دارا بودن عملكرد خوب و بيش از4تن درهكتار را عنوان نمود.
همچنين برخي از عوامل  مهم براي مقاومت به سرما در كشت كلزا را تاريخ مناسب كشت ، رفتن به حالت روزت و هشت برگي،تغذيه مناسب گياهي ، مصرف كود پتاسه و گوگرد وجلوگيري از مصرف بي رويه كود ازته، مبارزه به موقع با علفهاي هرز، تراكم پايين و كنترل آفت شته را بيان كرد.

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری