پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1396/7/26

1-باغداران و كشاورزان عزيز هر چه سريعتر نسبت به برداشت محصولات باغي و زراعي باقيمانده اقدام و به انبارهاي استاندارد انتقال دهند .

2-كشاورزان نسبت به ادامه عمليات كشت محصولات پاييزه شامل گندم آبي و ديم و جو با رعايت كليه نكات فني اقدام نمايند .

3-تسريع در برداشت يونجه -ذرت -لوبيا و محصولات باقيمانده با توجه به كاهش دما و وزش باد شديد .

4-اضافه كردن ضد يخ به رادياتور ماشين آلات كشاورزي در روستاهاي مرتفع .


به گزارش رئيس اداره آموزش و ترويج شهرستان اراک، چهارمين بازديد تحقيقي ترويجي کلزای شهرستان اراك در بیست و سوم خرداد ماه سال جاری برگزار گردید . در این بازدید که با حضور 20 نفر از محققين و كارشناسان مركز تحقيقات كشاورزي و مديريت ترويج استان و تعدادي از بهره برداران همراه بود از مزارع طرح‌های تحقیقاتی ترويجي کلزای در دست مطالعه مدیریت جهاد کشاورزی اراک بازدید به عمل آمد.


سعید فتحعليان  با اعلام این خبر افزود: در این بازدید كه با هماهنگي اداره آموزش بهره برداران استان، خانم  پورمتين انجام شد، ازسايت كلزا واقع در اراضي روستاي گاوخانه شهرستان اراك بازديد به عمل آمد.
وی ضمن تشكر ازحضور محققين در چهارمين بازديد تحقيقي ترويجي، گزارشي از وضعيت كشت كلزای شهرستان اراك ارائه کرد و گفت: عوامل طبيعي و غير مترقبه مانند بروز سرما در سال زراعي جاري، مشكلات بذر كارهاي  ريزدانه كاشت  و همچنين نياز به بذور زمستانه و ارقام مقاوم به سرما از جمله موانع ترويج كشت كلزا در شهرستان اراك ميباشد.
رئيس اداره آموزش و ترويج شهرستان اراك با اشاره به اینکه برای با لابردن راندمان آبياري و كاهش سطح تبخيردر کشت کلزا گفت: نياز به اصلاح روشهاي آبياري و بررسي تاثير آبياري نوار تيپ دركشت كلزا است.
درادامه آقاي الماسيان كارشناس زراعت شهرستان با توجه به اجراي مزرعه PVS و كاشت 16 رقم بذور كلزاي خارجي و ايراني در اراضي روستاي فوق، توضيحاتي از مراحل كاشت و داشت مزرعه ارائه نمود.
در پايان ، مزرعه ی مورد نظر و ارقام مختلف كشت شده توسط حاضرين مورد بررسي قرار گرفت و موارد فني  از قبیل  لزوم رعايت تاريخ كاشت، رعايت تراكم بذر، عمق بذر و كنترل علفهاي هرز، از طرف محققين مركز تحقيقات كشاورزي استان مورد تاكيد قرار گرفت.

 

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری