پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1396/7/26

1-باغداران و كشاورزان عزيز هر چه سريعتر نسبت به برداشت محصولات باغي و زراعي باقيمانده اقدام و به انبارهاي استاندارد انتقال دهند .

2-كشاورزان نسبت به ادامه عمليات كشت محصولات پاييزه شامل گندم آبي و ديم و جو با رعايت كليه نكات فني اقدام نمايند .

3-تسريع در برداشت يونجه -ذرت -لوبيا و محصولات باقيمانده با توجه به كاهش دما و وزش باد شديد .

4-اضافه كردن ضد يخ به رادياتور ماشين آلات كشاورزي در روستاهاي مرتفع .

بیماری تب مالت یا بروسلوز به عنوان یکی از مهم ترین بیماری های مشترک انسان و دام محسوب می گردد. باکتری بروسلا که ایجاد کننده بیماری است، طیف وسیعی از پستانداران اهلی و وحشی را مبتلا می سازد.

این بیماری به علت سقط جنین در دام، کاهش تولید شیر، عقیمی، نازایی و از دست دادن ارزش های اقتصادی دام های مبتلا و همچنین به علت ابتلای انسان به بیماری تب مالت، همواره از دو بعد اقتصادی و بهداشتی مورد توجه بوده است. اين‌ بيماري‌ در تمام‌ فصول‌ سال‌ وجود دارد، اما در بهار و پاييز يعني‌زمان‌ زايش‌ و شيردهي‌ دام‌ها بيشتر ديده‌ مي‌شود. این بیماری، یک بیماری هزار چهره است و می تواند خود را به اشکال مختلف نمایان کند و آنچنان تنوعی در علائم آن وجود د ارد که پزشکان خصوصاً در مناطق با شیوع بالای این بیماری، باید همیشه به فکر این بیماری بوده و آن را در نظر داشته باشند. کشور ما نیز جزء مناطقی است که بروسلوز د‌ر آن زياد‌ د‌ید‌ه می‌شود‌ (خصوصاً د‌ر مناطق روستایی).
به گفته خانم جنت علی پور رييس اداره ترویج شهرستان دلیجان به علت اهمیت پیشگیری از بیماری تب مالت در زمینه کاهش هزینه های اقتصادی و بهداشتی آن، مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری اداره دامپزشکی شهرستان اقدام به برگزاری دوره های پیشگیری از تب مالت در روستاهای آلوده به بیماری نموده است.
علی پور در ادامه گفت تا کنون دو دوره از این کلاس ها در تاریخ 96/2/20 و 96/2/23  در روستاهای خاوه و رباط ترک باحضور بیش از 50 نفر از بهره برداران تشکیل شده است..
وی در خاتمه افزود این دوره ها در روستاهای راوه و قالهر نیز درهفته آینده برگزار خواهد شد.
تعداد روستاهای آلوده به تب مالت شهرستان دلیجان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، امید است با ادامه این دوره ها تعداد این روستاها به صفر برسد.

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری