پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1396/7/26

1-باغداران و كشاورزان عزيز هر چه سريعتر نسبت به برداشت محصولات باغي و زراعي باقيمانده اقدام و به انبارهاي استاندارد انتقال دهند .

2-كشاورزان نسبت به ادامه عمليات كشت محصولات پاييزه شامل گندم آبي و ديم و جو با رعايت كليه نكات فني اقدام نمايند .

3-تسريع در برداشت يونجه -ذرت -لوبيا و محصولات باقيمانده با توجه به كاهش دما و وزش باد شديد .

4-اضافه كردن ضد يخ به رادياتور ماشين آلات كشاورزي در روستاهاي مرتفع .


به گزارش رئيس مركز جهاد كشاورزي حومه ي شهرستان اراك ، در تاريخ 96/2/20  با همكاري اداره توليدات گياهي و اداره ترويج شهرستان اراك  كشاورزان  از مزارع و سايت  كلزا بازديد نمودند.


فرهاد عبائي گفت: كشاورزان علاوه بر بازديد از مزرعه كلزاي  بنياد توسعه و عمران  موقوفات از تعدادي از مزارع كلزاي شهرستان  نيز بازديد نمودند. فتحعليان رئيس اداره ترويج شهرستان اراك در جمع كشاورزان ضمن اهميت كشت  كلزا و ارزش غذايي  آن با بيان اينكه هم‌ اکنون بیش از 92 درصد نیاز کشور به دانه‌های روغنی از کشورهای دیگر تأمین می‌شود اظهار داشت:  كشت كلزا  برای کاهش نیاز ایران به واردات روغن  اجرا می‌شود. وی با اشاره به اهمیت روغن کلزا برای سلامت جامعه گفت: ریشه گیاه کلزا خاک را احیا می‌کند و کشت این گونه محصولات که کشاورزی را پایدار، خاک را غنی و به تولید استاندارد کمک می‌کند، بسيار ضروريست . ايشان اهميت كشت كلزا در تناوب با كشت غلات و كنترل آفات و بيماريهاي مزارع غلات و مراحل كاشت ،داشت  و رعايت  تاريخ  كاشت و عمق كاشت و اولين آبياري را براي كشاورزان بيان كرد.
همچنين در اين بازديد آقاي الماسيان كارشناس زراعت شهرستان ، در خصوص ارقام مختلف كشت شده مزرعه PVS و خصوصيات ارقام هيبريدي  در مقايسه با ساير ارقام و استفاده از روشهاي آبياري نوين مانند نوار تيپ در كشت كلزا براي كشاورزان توضيحاتي ارائه نمود و از مزرعه شركت ناندو (آقاي ساري و شركاء)كه به روش نوار تيپ آبياري مي شود نيز بازديد به عمل آمد.
لازم بذكر است اين  دومين بازديد كشاورزان شهرستان از مزارع كلزا ميباشد.( بازديد اول با همكاري مركز جهاد كشاورزي مشك آباد در تاريخ 96/2/12 صورت گرفته است.)

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری