پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1396/7/26

1-باغداران و كشاورزان عزيز هر چه سريعتر نسبت به برداشت محصولات باغي و زراعي باقيمانده اقدام و به انبارهاي استاندارد انتقال دهند .

2-كشاورزان نسبت به ادامه عمليات كشت محصولات پاييزه شامل گندم آبي و ديم و جو با رعايت كليه نكات فني اقدام نمايند .

3-تسريع در برداشت يونجه -ذرت -لوبيا و محصولات باقيمانده با توجه به كاهش دما و وزش باد شديد .

4-اضافه كردن ضد يخ به رادياتور ماشين آلات كشاورزي در روستاهاي مرتفع .


روز 14 ارديبهشت ماه سال جاري کلاس آموزشی کشت سبزی با حضور 20 نفر از اعضاء صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی کارچان از توابع مرکز جهاد کشاورزی مشک آباد برگزار شد.


به گزارش علی یارمحمدی رييس مركز خدمات جهاد كشاورزي مشك آباد : با توجه به اهمیت  سبزیجات در سبد غذایی انسان و سلامت جامعه و به منظور ارتقاء سطح آگاهی و دانش فنی تولیدکنندگان سبزی و صیفی در روستاها ، اداره آموزش و ترویج این مرکز اقدام به برگزاری کلاس ترویجی- آموزشی در زمینه کشت سبزی و صیفی جات در منازل روستائیان توسط زنان روستایی نموده است.
ایشان افزود: در این کلاس خانم امیرعسکری کارشناس زراعت مرکز درباره کاشت سبزیجات در سطح کوچک و اینکه حتما باید در محیطی که عاری از سایه باشد صورت گیرد ، چرا که در غیر اینصورت نتیجه مثبتی از کاشت آن عاید نخواهد شد، زیرا این دسته از نباتات به آفتاب فراوان نیاز دارند.همچنین درباره برخی از  آفات و بیماریها  و مراحل کاشت و داشت سبزیجات مطالبی بیان نمود . در ادامه خانم فتحعلی کارشناس ترویج مرکز، درباره فعالیتهای مربوط به صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و اهمیت پرداخت به موقع پس اندازها و اقساط وامها صحبت كردند و در پایان قرعه کشی وام توسط اعضا صورت گرفت.

 

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری