پیش بینی وضعیت هوا

برای دریافت توصیه های کشاورزی اینجا کلیک فرمایید.

پیام های ترویجی 1396/7/26

1-باغداران و كشاورزان عزيز هر چه سريعتر نسبت به برداشت محصولات باغي و زراعي باقيمانده اقدام و به انبارهاي استاندارد انتقال دهند .

2-كشاورزان نسبت به ادامه عمليات كشت محصولات پاييزه شامل گندم آبي و ديم و جو با رعايت كليه نكات فني اقدام نمايند .

3-تسريع در برداشت يونجه -ذرت -لوبيا و محصولات باقيمانده با توجه به كاهش دما و وزش باد شديد .

4-اضافه كردن ضد يخ به رادياتور ماشين آلات كشاورزي در روستاهاي مرتفع .

كارگاه تخصصي مصرف بهينه كود در باغات در سايت الگويي شهرستان ، همچنين تغيير روش سنتي احداث باغ به روش داربستي در تاريخ 11و 12 ارديبهشت سال جاري  در مديريت جهاد كشاورزي شهرستان خنداب با حضور مدير شهرستان  و  همكاري بخش خصوصي برگزار شد.

به گزارش آقاي فرمهيني مسئول ترويج شهرستان ، در اين كارگاه آموزشي دو روزه كه با استقبال خوبي از طرف كشاورزان شهرستان برگزار شد، انواع روش هاي احداث باغ به روش داربستي و مزايا و معايب آن آموزش داده شد. همچنين در اين كارگاه آموزشي به بررسي مسايل و مشكلات توليد انگور ، بررسي روش هاي كود دهي و تغذيه در باغات منطقه ، ارائه اصول تغذيه استاندارد و كاربردي باغات ، بررسي نيازهاي خاكشناسي و آزمون خاك و روش هاي نمونه برداري ، بررسي زمان مناسب و طريقه بهينه استفاده از كود با روش هاي مختلف چالكود و محلول پاشي آموزش داده شد.

در پايان با حضور در باغات داربستي منطقه  در روستاي استوه و مقايسه باغ با روش سنتي و داربستي به معرفي و آموزش روش هاي صحيح هرس و اصلاح و تربيت مو و تبديل باغات سنتي به داربستي به كشاورزان آموزش داده شد .

رسانه های ترویجی

دستورالعمل و بخش نامه ها

پیشنهادات

تنظیمات قالب پلاس

رنگ ها

برای هر رنگ ،پارامتری وجود دارد که در زیر آمده است :
Blue Red Oranges Green Purple Pink

بدنه ی قالب

رنگ پس زمینه
کد رنگ ها

عنوان قالب

رنگ پس زمینه
تصاویر پس زمینه

فوتر قالب

انتخاب منو
فونت گوگل
سایز فونت بدنه قالب
نوع فونت بدنه قالب
جهت نوشتاری